Робота вдома фрілансером
Для роботи на поштовиках вкладень коштів не потрібно. Заробіток з нуля. Для початку потрібно зареєструватися в платіжній системі Webmoney. На гаманець Webmoney вам будуть надходити зароблені гроші.
Варто згадати так само те, що дана стаття призначена для новачків і досвідчені фрілансери не знайдуть тут нічого цікавого і нового.
Фріланс
Фріланс - це такий же спосіб заробітку, як, наприклад, кліки, але більш кропіткий, вище оплачується і цікавіше проходить. Схема роботи на спеціальних біржах фріланса трохи співпадає зі схемою роботи на почтовиках.
Так само існує роботодавець (замовник) та фрілансер (працівник). Замовником створюється завдання на біржі, після чого він вибирає з відписатися в завданні працівників тих, хто йому більше сподобався за характеристиками. Завдання (замовлення) можуть бути самими різними: постинг картинок, статей на сайти, встановлення обладнання на сервера, створення сайту, обробка фотографій та інше.
Природно серед всіх цих завдань є і складні, і прості, але в порівнянні з кліками вони набагато складніше, але цікавіші і приносять більше доходу.
Взагалі в даній сфері можна знайти безліч різних завдань, але найбільшим попитом на біржах фрілансерів користуються копірайтери (письменники статей, про них ми поговоримо в окремій статті, як і про всіх інших), дизайнери, верстальники, перекладачі, фахівці з просування інтернет ресурсів та інші подібні спеціальності, які не зобов'язують працівника знаходитися безпосередньо на робочому місці в офісі.
Тобто в даному виді заробітку вам потрібен тільки більш менш нормальний комп'ютер, вихід в інтернет і уміння чого-небудь з перерахованого вище.
Тепер поговоримо про те, чому люди займаються таким видом заробітку. Багато фахівці йдуть навіть з основної роботи у фріланс, тому що в цьому є свої вагомі переваги: Немає боязні втратити робоче місце (потрапити під скорочення через інфляцію та іншого), немає залежності від графіків роботи (ніхто вас не змушує братися за те, чи інше завдання і займатися ним весь час, ви самі будуєте собі графік), немає прихильності до робочого місця (наприклад ви на відпочинку з ноутбуком і у вас є інтернет, вам наскучило трохи тинятися без діла і ви можете прямо на місці почати працювати) .
Якщо у вас немає досвіду в якій-небудь сфері - не страшно. Досвід - справа наживне.
Зараз інтернет багатий різними інфо-продуктами майже по всім тематикам фріланса. Ну а мінусами даної роботи є те, що ви проводите час за комп'ютером, від чого страждають ваші очі (природно якщо створити певний графік роботи, то цей мінус відпаде сам собою), і ще один мінус - якщо ви тільки почали розвиватися в будь-який сфері, то ви будете заробляти менше, ніж успішні фахівці з багаторічним досвідом. Звичайно, досвід і репутацію заробити не так вже й складно.
Потрібно просто більше трудитися і більше вчитися, ну і, звичайно ж, виконувати завдань побільше. Іноді природно трапляється так, що навіть новенькі працівники отримують більше, ніж професійні фахівці.
Тут уже на кого, як кажуть, потрапиш. Але запам'ятайте головне - не достатньо просто заповнити анкету на тій чи іншій біржі і виставити портфоліо, потрібно шукати роботу, шукати завдання.
Буває, що роботодавець попадається такий, що йому потрібен постійний працівник і ви можете на постійній основі влаштуватися у нього, але таке буває досить рідко. Якщо у вас немає замовлень, то шукайте їх. Можна подавати відразу кілька заявок на виконання завдань (раптом десь відмовлять або ще що-небудь).
Біржі фрілансерів
1. Freelance.ru На біржі є як і звичайні завдання так і можна знайти постійну роботу. Також тут проводяться конкурси. Раджу звернути увагу на неї.
2. Free-lance.ru Біржа для фрілансерів одна з кращих. Тут багато різної роботи, можна знайти і постійну в різних містах і країнах. Тут цінуватися статус користувача. На біржі понад 1 000 000 користувачів.
3. Weblancer.net Дуже хороша біржа фрілансерів навіть може краща. Тут також проводяться конкурси, багато різної работи.Weblancer.
Природно, є і ще біржі певних тематик (наприклад біржі копірайтингу та інші), але про них я вже буду розповідати в окремих статтях. Так само можна використовувати для пошуку роботи прості форуми. Взяти хоча б wmmail.ru (цим проектом відведено окремий розділ на сайті). Шукати безпосередньо замовників на форумах складніше, ніж на біржі, але комусь такий пошук простіше дається, ніж пошук через біржу. Хочу ще зауважити те, що на деяких біржах присутні різні обмеження (наприклад, подавати багато заявок на виконання роботи не можна при простому акаунті, потрібно набувати віп). У таких випадках часто роботодавці виставляють в завданнях свої контактні дані, щоб зайвий раз фрілансерам не витрачати кількість замовлень.
От як би і все. Досить коротка стаття вийшла, але вона вміщає в себе майже все те, що варто знати новачку, який хоче почати заробляти на фрілансі.